Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Aktywne popołudnie


11 września na internacie młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy  wraz z wychowawcami  spędziła aktywne popołudnie.  Korzystając z ładnej pogody udaliśmy  się na spacer po Szczawnicy. Dla nowych  mieszkańców internatu była to jedna z pierwszych okazji do zwiedzenia Parku Górnego, placu Dietla oraz Pijalni Szczawnickich Wód Mineralnych.  Była to również okazja do integracji młodzieży.

Nie był to jednak koniec wrażeń. Po spacerze wychowankowie mieli okazję obejrzenia filmu „Generał Nil”  w ramach działalności koła historycznego. Film opowiadał historię żołnierza wyklętego, który w czasach komunistycznych został skazany na śmierć mimo swojej nieskazitelnej postawy patriotycznej podczas wojny (kierował on najważniejszymi akcjami bojowymi przeciw nazistowskim zbrodniarzom). Jest to o tyle ważne, że do tej pory w edukacji historycznej było poświecone bardzo mało miejsca żołnierzom niezłomnym, a wręcz była to kwestia marginalizowana. Dla młodzieży postać gen. „Nila” jest przykładem bezkompromisowej postawy patriotycznej oraz sprzyja budowaniu tożsamości narodowej.

Na koniec dnia, grupa wychowanków postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną, w końcu nie ma to jak pół godziny wieczornych intensywnych ćwiczeń na siłowni pod czujnym okiem wychowawcy. Nasza młodzież mogła korzystać z bogatego zasobu sprzętu dostępnego na siłowni CKiW.

 

Wychowawcy

Maciej Wójcik

Andrzej Majerczak

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska