Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Z wizyta w zakładach pracy


Na dzień 22 września 2017 roku w ramach projektu „ERASMUS+” została zaplanowana wizyta w zakładach pracy, gdzie praktyki zawodowe odbywają podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, filia Jabłonka. Po wspólnym śniadaniu uczestnicy pojechali do poszczególnych zakładów, gdzie pod czujnym okiem specjalistów w danych dziedzinach zapoznali się z nowoczesnymi, unijnymi technikami pracy w takich zawodach, jak między innymi: kucharz, cukiernik, elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, czy też kosmetyczka. W międzyczasie uczestnicy wymieniali się między sobą cennymi doświadczeniami, które zdążyli zdobyć w czasie trwania praktyk.

Po powrocie do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, filia Jabłonka wspólnie zjedli obiad, następnie odbyły się zajęcia w grupach. Temat był niezwykle inspirujący, dotyczył bowiem planów utworzenia własnej działalności, ze zwróceniem szczególnej uwagi na wymogi Unii Europejskiej, takie jak biznes plan, reklama, czy też logo firmy. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani i poważnie podeszli do zadania. Widać było między nimi dużą i owocną współpracę – w końcu to już piaty dzień integracji.  Po zakończeniu zadania i prezentacji swoich projektów nadszedł czas na wspólne rozmowy przy kawie i pysznych ciastach, które zostały upieczone przez wychowanków.

Po wspólnym posiłku uczestnicy projektu wzięli udział w niesamowicie ciekawych warsztatach prowadzonych przez Elżbietę Kowalczyk, która od wielu lat zajmuje się serwetkową metodą zdobienia, zwaną decupage. Pani Elżbieta z ogromną pieczołowitością nadzorowała warsztaty, podczas których zostały stworzone przepiękne dzieła. Uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem, co więcej - do zdobienia i wykonania desek zaangażowali się również chłopcy, którzy wykazywali szczególne zainteresowanie. Bez wątpienia był to wspaniały i pełen niezapomnianych wrażeń dzień. 

 

Ilona Synowiec 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska