Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

VI Szczawnicki Korowód Wszystkich Świętych


We wtorkowe popołudnie 31 października, jak co roku, ulicami Szczawnicy przeszedł tzw. Korowód Wszystkich Świętych. W wydarzeniu tym, już po raz szósty organizowanym przez lokalny oddział Akcji Katolickiej przy współpracy z księżmi z parafii oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, po raz pierwszy udział wzięli wychowankowie szczawnickiego CKiW – Jakub Strączek (członek Rady Młodzieży) i Michał Zając.

Korowód Wszystkich Świętych organizowany jest na ulicach polskich miejscowości po to, by podkreślić chrześcijański charakter zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych i jest niejako kontrapunktem dla coraz popularniejszej, przybyłej z zachodu świeckiej tradycji nocy „Halloween”, przypadającej na przełomie października i listopada.

Zanim rozpoczął się VI szczawnicki pochód, w budynku szkoły nr 2 ogłoszono wyniki konkursu plastycznego organizowanego w parafii w 100-lecie objawień fatimskich. W konkursie brały udział podopieczne szczawnickiego OHP. Ich prace zostały docenione i dziewczęta zdobyły kolejno: I miejsce Dominika Karkoszka, II Weronika Sproch, III Jolanta Kołaciak. Dyplom za przygotowanie uczennic otrzymała również pani pedagog szczawnickiego CKiW - Renata Woźniak. Nagrody i dyplomy w ich imieniu odebrała wychowawczyni Agnieszka Stopka.

Po wręczeniu nagród, rozpoczął się wspomniany korowód: Ksiądz Piotr Dydo-Rożniecki, który jest katechetą w Pienińskiej Szkole Zawodowej, przeczytał fragment Apokalipsy św. Jana; Każdego z uczestników pochodu symbolicznie opieczętowano; Przed szkołą był czas na wspólne zdjęcie, a następnie wszyscy z modlitwą różańcową przeplataną religijnymi piosenkami, udali się w kierunku kościoła parafialnego w Szczawnicy.

Agnieszka Stopka 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska