Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Aktywna sobota w OHP


W sobotę 27 stycznia wychowanki szczawnickiego internatu Weronika Sproch i Julia Lema wraz z wychowawczynią Agnieszką Stopką wybrały się na nietrudną, ale jednak górską wycieczkę w Beskid Sądecki. W sobotnie przedpołudnie wyruszyły z internatu w kierunku centrum Szczawnicy, by najpierw ulicą Zdrojową a potem kierując się żółtym szlakiem wejść na górę Bryjarkę. Po drodze zatrzymały się na placu Dietla w Pijalni Wód Mineralnych, i próbując wód o różnym składzie, czytając o ich właściwościach, wzmocniły się co nieco przez wycieczką. Podejście pod Bryjarkę było trochę śliskie, ale grupka parła uparcie pod górę z nadzieją na widoki. Humory dopisywały, energii nie brakowało i po drodze dziewczęta zrobiły kilka śmiesznych figur ze śniegu. Po krzyżem na Bryjarce okazało się, że widoki tego dnia są średnie, bo niebo było częściowo zasnute mgłą. Mimo to udało się zrobić sporo fajnych zdjęć, którym owa mgła dodawała uroku. Ładnie wyglądał skrzący się śnieg i słońce przebijające się przez chmury. Po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku dziewczęta wraz z wychowawczynią poszły jeszcze trochę wyżej, by tam znaleźć świetne miejsca do jazdy na „jabłuszkach”. Zabawa była przednia i, jak się okazało, męcząca.

- Poczułyśmy to dopiero potem, jak wracałyśmy do internatu przez Park Górny i ulicę św. Krzyża.  Byłyśmy głodne ale zadowolone – mówiły wszystkie uczestniczki wycieczki.

Wycieczka odbyła się w ramach sportowego koła zainteresowań szczawnickiego internatu. Być może zrobione zdjęcia przydadzą się również sekcji fotograficznej internatu CKiW OHP w Szczawnicy.

 

 

Agnieszka Stopka

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska