Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Rozgrywki w tenisa stołowego


Tenis stołowy jest dostępny dla wszystkich bez względu na wiek lub płeć, doskonały na aktywne spędzenie wolnego czasu, dobry na każdą pogodę, korzystnie wpływa na rozwój dzieci już od najmłodszych lat i poprawia kondycję fizyczną osób starszych. Dodatkowo jest stosunkowo tani i dzięki temu każdy może pozwolić sobie choćby na rekreacyjną grę.

Jak czytamy na stronie PZTS tenis stołowy to jeden z najchętniej uprawianych sportów w Polsce, który pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie i samopoczucie fizyczne, ale rozwija także nasz mózg. Według badań przeprowadzonych przez największą klinikę neurologiczną w USA i doktora Daniela G. Amena, okazuje się, że właśnie tenis stołowy jest sportem, który najpełniej rozwija mózg. Na drugim miejscu jest taniec, a na trzecim - tenis ziemny.

Dlatego też kierując się pozytywnymi aspektami gry w tenisa stołowego oraz zainteresowaniami naszych podopiecznych w dniu 16.02.2018 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy –Jabłonce, filia w Jabłonce zorganizowano kolejne zajęcia w ramach trwającej Akcji Ferie z OHP 2018. 

W trakcie spotkania przeprowadzono rozgrywki w singla do 2 wygranych. Gra miała charakter rekreacyjno – zabawowy, aczkolwiek nie zabrakło też rywalizacji i zaciętej wali o każdy punkt.

Mile spędzone popołudnie pozwoliło uczestnikom na podnoszenie swoich umiejętności oraz wykorzystanie czasu wolnego w sposób aktywny.

 

Gromczak Agnieszka

 

 

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska