Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Spotkanie z dietetykiem klinicznym w Jabłonce


24 i 25 maja 2018 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce, filia Jabłonka odbyły się spotkania z dietetykiem klinicznym – panią Barbarą Pilch w ramach akcji charytatywnej siepomaga .

Spotkania miały charakter indywidualny. W ramach konsultacji chętni mogli uzyskać profesjonalne porady z zakresu żywienia, diet w przypadku różnego rodzaju chorób, takich jak: cukrzyca, otyłość, problemy z tarczycą, nadwaga, schorzenia nerek i żołądka.  Mogli się również poddać analizie składu ciała, a więc masy tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej oraz masy tkanki mięśniowej, masy kości i zawartości wody w organizmie. Analizator składu masy ciała, na którym pracowała pani dietetyk pozwala określić także wiek biologiczny, jak również ilość spalanych w ciągu dnia kalorii. Oprócz tego pozwala obliczyć masę ciała, indeks masy ciała, proporcje pomiędzy masą tkanki tłuszczowej, a masą mięśni. Mierzy również ilość wody wewnątrz i zewnątrzkomórkowej, masę mięśni w poszczególnych segmentach ciała oraz pozwala na oszacowanie równowagi rozłożenia mięśni.

Całościowy dochód z obu spotkań został przekazany na rzecz fundacji „Szczęśliwe Jutro”. Niesamowicie pocieszające jest to, że coraz więcej osób bezinteresownie pragnie się przyłączać do akcji i pomagać. Świadomość, że nie wszyscy w życiu mają tyle szczęścia, jak również umiejętność wczucia się w sytuację drugiego człowieka jest niesamowicie istotna.

Pamiętajmy, każdy, nawet najmniejszy gest się liczy! Dzięki zaangażowaniu w tego typu akcje, uwrażliwiamy młodych ludzi na ludzkie cierpienie i zaszczepiamy w nich ideę niesienia bezinteresownej pomocy innym – tym bardziej potrzebującym.

 

Ilona Synowiec 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska