Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Wybory do Rady Młodzieży


Kogo wybrać ?

13 września w Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy odbyły się wybory do Rady Młodzieży Internatu. Kandydować mógł każdy z mieszkańców internatu. Uczestnicy, chętni do pracy w Radzie Młodzieży,  demokratycznie walczyli o głosy wyborców od pierwszego dnia pobytu na internacie. Każdy głosujący mógł oddać głos na 3 kandydatów.

Komisja Wyborcza, powołana specjalnie na potrzeby tych wyborów skrupulatnie policzyła głosy, a uczestnicy z niecierpliwością czekali na wyniki. W tegorocznych wyborach największym zaufaniem cieszyli się: Sebastian Paja, którego wybrano na przewodniczącego Rady Młodzieży, zastępcą została Weronika Sproch natomiast sekretarzem został Wiesław Świerk. Nowo wybrany Zarząd od razu spotkał się na pierwszym posiedzeniu. Opiekunem z ramienia kadry została wych. Elżbieta Tokarczyk, która przedstawiła cel spotkania, strukturę Rady Młodzieży oraz zadania, jakie przed nią stoją. Po wspólnej rozmowie z uczestnikami opracowano plan pracy oraz program działania Rady na rok szkolny 2018/2019. Młodzież z ogromnym zapałem przystąpiła do planowania pracy. Ciekawe pomysły, żywiołowa dyskusja, wnioski z dotychczasowych działań stały się bazą założeń do pracy na najbliższe 12 miesięcy.

Rada Młodzieży internatu będzie miała możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w internacie oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców internatu.

Opr. Elżbieta Tokarczyk

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska