Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Inauguracja roku szkoleniowego OHP w Licheniu


W środę 26 września młodzież z CKiW OHP w Szczawnicy-Jabłonce wzięła udział w inauguracji roku szkolnego OHP z całej Polski, które odbyło się na terenie sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. 

Uroczystość rozpoczęła się spotkaniem wszystkich jednostek na placu pod dzwonnicą w pobliżu bazyliki, odegraniem hymnu państwowego, odznaczeniem kilkorga absolwentów, którzy szczególnie zaangażowali się w działalność swoich jednostek i wręczeniem medali zasłużonym pracownikom OHP. Następnie pobłogosławieni przez biskupa Zdzisława Fortuniaka młodzież, kadra i szacowni goście z zastępcą komendanta głównego Renatą Wichą oraz wiceministrem pracy i polityki społecznej Stanisławem Szwedem na czele pod asystą pocztów sztandarowych przemaszerowali do bazyliki, gdzie została odprawiona msza św. Po drodze delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II - patrona OHP. 

Podczas mszy św. uroczyście ślubowali wychowankowie I roku z całej Polski. Nasze Centrum reprezentowała Magdalena Tokarz, natomiast delegacja szczawnickiego CKiW, która udała się do Lichenia, liczyła 10 osób w tym wychowankowie I i II roku, dyrektor Jan Jurek i wychowawczyni Agnieszka Stopka. 

Nie obyło się bez zwiedzania sanktuarium i placu wokół niego, alejek, '' licheńskiej'' Golgoty oraz muzeum historycznego zlokalizowanego przy bazylice. 

Do Lichenia warto jechać choć raz w życiu zarówno po przeżycia duchowe jak i emocje towarzyszące podziwianiu tamtejszej architektury i sztuki. 

 

Agnieszka Stopka

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska