Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Międzynarodowe spotkanie młodzieży w Szczawnicy


 

8 października młodzież z niemieckiej szkoły w Bottrop odwiedziła swoich rówieśników z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce. Jednodniowe spotkanie odbyło się w Szczawnicy. Głównym celem wizyty była wzajemna integracja młodzieży z Polski oraz z Niemiec.

33 osobowa grupa młodzieży z Niemiec wraz ze swoimi opiekunami oraz młodzieżą z Centrum spędziła wspólnie czas spacerując po Szczawnicy oraz podczas aktywnego wypoczynku na rowerach. Spacer po uzdrowisku pozwolił poznać kulturę i tradycję Szczawnicy i górali pienińskich a wycieczka rowerowa pokazał piękno przyrody w jesiennej szacie. Po południu w siedzibie CKiW w Szczawnicy odbyły się wspólne warsztaty integracyjne podczas, których młodzi ludzie mogli się lepiej poznać, podzielić się swoim doświadczeniem oraz spostrzeżeniami.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce współpracuje z niemiecką szkołą w Bottrop od 2016 r., staramy się wspólnie organizować międzynarodowe spotkania młodzieży. W ubiegłym roku nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach, których tematyką był aspekt II Wojny Światowej, w kontekście niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz- Birkenau.

Kinga Lorczyk

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska