Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

„Pamiętajcie! Dobro zawsze wraca!”


Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w naszym życiu, gdy każdy człowiek chce uszczęśliwiać drugiego i zapewnić uśmiech na jego twarzy, to również czas, w którym chcemy się dzielić tym co mamy… Dlatego też już po raz kolejny podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, filia Jabłonka przeprowadzili akcję charytatywną dla wychowanków Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem. 
Młodzież już od listopada codziennie chodziła z puszkami, afiszami i dużym entuzjazmem, aby zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w tym szlachetnym geście i zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup paczek. Akcje można było wesprzeć także przynosząc słodycze, środki higieny osobistej oraz zabawki i pluszaki. I tym razem młodzież naszego Centrum, stanęła na wysokości zadania i zebrała prawie pół tysiąca złotych, za które zakupiono potrzebne rzeczy dla dzieci z „Tatrogrodu”. Ostatnim etapem było już tylko pakowanie i zawiezienie zebranych słodkości do Zakopanego.
Widok uśmiechu na twarzach najmłodszych wychowanków domu dziecka było najpiękniejszym podziękowaniem, jakie można sobie wyobrazić oraz zachęta na kolejny rok. Z ogromną radością i ogniem miłości w sercach powróciliśmy do Jabłonki gdzie podsumowaniem całej akcji stały się słowa Papieża Franciszka „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.
 
Adam Czerwień

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska