Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

My się zimy nie boimy!


Na zewnątrz zimno, wieje wiatr, śnieg dookoła… idealnie! To wymarzona pora by zostać w domu i niegdzie nie wychodzić… ale nie dla mieszkańców internatu.  Zimowe spacery są niezwykle pożyteczne dla organizmu. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie.

Zima to pora częstych przeziębień i osłabienia organizmu. Skutecznym lekiem na złe samopoczucie jest wyjście na zewnątrz i kilkunastominutowa przechadzka. Warunki atmosferyczne sprzyjają walce z infekcjami. Zimne, rześkie powietrze poprawi samopoczucie, odetka zatkane zatoki, orzeźwi gardło. Pobudzi krążenie krwi i poprawi metabolizm. A przede wszystkim hartuje organizm, dodaje energii.

W poniedziałkowe popołudnie młodzież wraz z wychowawcą wybrała się na spacer. Trasa wiodła na Sewerynówkę, w kierunku oddalonym od centrum Szczawnicy, ulicznego zgiełku i zanieczyszczeń, wśród pól w niedalekim otoczeniu lasu. Zapewniło to porcję świeżego powietrza, a także niesamowite widoki. Młodzież spacerując pamiętała o prawidłowym oddychaniu – nosem, nie ustami. Oddychając przeponą, dostarczyli sobie odpowiednią porcję tlenu i wzmocnili pracę serca. Zimowe spacery służą nie tylko dobremu samopoczuciu. Dzięki nim można zadbać o sylwetkę, rozruszać mięśnie oraz stawy, rozgrzać organizm i zadbać o kondycję,

Spacer przyniósł wiele korzyści dla zdrowia, ukoił nerwy i wyciszył. Był okazją do wspólnych rozmów. W ten oto sposób młodzież w pełni korzysta z pięknej, zimowej aury, łącząc przyjemne z pożytecznym!

Opr. Elżbieta Tokarczyk

Maciej Wójcik 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska