Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Rocznica śmierci Papieża-Polaka


We wtorek 2 kwietnia wychowankowie CKiW OHP w Szczawnicy wraz wychowawcą wzięli udział w Drodze Krzyżowej organizowanej przez Pieniński Oddział Związku Podhalan, upamiętniającej wielkiego Polaka, jakim był papież Jan Paweł II.

Drogę Krzyżową w tym dniu w wielu miejscowościach w Polsce organizuje się już tradycyjnie co roku. Trasa modlitewna wiodła od kościoła parafialnego w Szczawnicy aż na górę Bryjarkę, na której stoi oświetlony nocą krzyż.

Poszczególne stacje były okazją do rozważań na temat tego, jaką naukę pozostawił po sobie św. Jan Paweł II, który zmarł 2 kwietnia 2005r. Treść rozważań stacji VI przeczytał wychowanek szczawnickiego internatu Michał Zając. Były to słowa skierowane zwłaszcza do ludzi młodych, przez których papież Polak jeszcze jako ksiądz był nazywany „Wujkiem”. Karol Wojtyła, a następnie papież Jan Paweł II z wielką troską, ale i sympatią odnosił się do młodzieży. Miał z nią dobry kontakt. Nie bez powodu został ogłoszony patronem Ochotniczych Hufców Pracy.

Wielkopostna, pełna skupienia, wieczorna modlitwa i śpiew w ciemności miały szczególny wyraz. Na górze pod krzyżem o godzinie 21.37 czyli o godzinie śmierci Papieża-Polaka tradycyjnie zapłonęła watra. Modlono się do świętego Jana Pawła II i śpiewano pieśni.

Wychowawca

Agnieszka Stopka 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska