Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Młodzież ze Szczawnicy i z Jabłonki na występach w Trzebini


W tegorocznym Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP Województwa Małopolskiego - „Wiosna Kulturalna” CKiW W Szczawnicy-Jabłonce reprezentowała dość liczna ekipa. W Trzebini III miejsce za występ recytatorsko-kabaretowy wywalczyła Weronika Sproch. Wychowanka zdobyła także wyróżnienie za pracę plastyczną. Nagrody oraz dyplomy wręczali: Krzysztof Świerczek – Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP i Bogusława Fedorowska – Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Trzebini.

Poza Weroniką nasze CKiW reprezentowali: Dawid Mierzwa, który zaśpiewał piosenkę Dawida Guetty, Klaudia Bylina i Alicja Jasiura opowiadając dowcipne gawędy orawskie, Olga Gil, Paulina Ondycz, które wystąpiły w ducie śpiewając tradycyjne romskie pieśni, oraz Monika Szczerba tańcząc solo do podkładu muzycznego zachowanego w stylu tradycyjnym, romskim. O przyznaniu nagród decydowała komisja w składzie: Mirosław Witoń – Dyrektor Dworu Zieleniewskich w Trzebini, Bogusława Wadowska – muzyk, Kierownik Domu Kultury w Młoszowej oraz Ewa Opałek-Śnieg – Kierownik Zespołu ds. kształcenia i wychowania Małopolskiej WK OHP.

Konkurencja w każdej kategorii była dość duża. Łącznie podczas wtorkowego konkursu można było obejrzeć kilkadziesiąt występów. Były to śpiewy solowe, w duecie i w zespole, różnego rodzaju tańce od baletu po taniec nowoczesny, scenki kabaretowe. Zdarzały się występy odtwórcze i prezentacje własnych tekstów piosenek. Obecność na „Wiośnie Kulturalnej” była dla młodzieży okazją do ich zaprezentowania i obejrzenia ciekawych występów koleżanek i kolegów. Po części konkursowej odbył się pokaz tańca akrobatycznego w wykonaniu dziewcząt z grupy „Powerstudio” z Chrzanowa działającej pod opieką Gabrieli Warzechy. 

Festiwal Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP „Wiosna Kulturalna 2019” odbył się w Trzebińskim Centrum Kultury Sokół i został zorganizowany przez 6 – 4 Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Trzebini. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych nagrodzonych w ramach konkursu „Wiosna Kulturalna”.

 

wychowawca

Agnieszka Stopka

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska