Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Dzień Ziemi i przedświąteczne porządki na terenie CKiW


Młodzież internatu CKiW OHP w Szczawnicy tegoroczny Dzień Ziemi obchodzi nieco z wyprzedzeniem. Z tej okazji we wtorek 16 kwietnia wychowankowie postanowili uprzątnąć teren wokół internatu i budynków Centrum, pozbierać śmieci, wygrabić nieco pozostałości suchych liści i traw, wyrwać spomiędzy kostki wyrosłe już wiosenne chwasty.

Chłopcy i dziewczęta do pracy zabrali się ochoczo, korzystając ze słonecznej pogody. Sprzątanie z okazji Dnia Ziemi zostało poprzedzone przez wystawę proekologiczną przygotowaną w internacie specjalnie na tę okazję. Młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy postanowiła zgłębić wiedzę w tym zakresie poprzez znajdowanie artykułów poświęconych tematyce ochrony przyrody i naszego środowiska. We wtorek w internacie miała miejsce krótka prelekcja dotycząca największych ekologicznych zagrożeń Ziemi oraz pogadanka na temat tego „po co segregujemy śmieci”. Wieczór zakończył się projekcją filmu „Avatar” Jamesa Camerona podejmującego tematykę ekspansji człowieka i degradacji przyrody.

Dzień Ziemi przypada w Polsce na 22 kwietnia. Znany jest też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Wychowawca

Agnieszka Stopka

Anita Jarek 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska