Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Wielkanocna chwila zadumy


„Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie,

Najbardziej jesteśmy Kościołem

Jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją:

Ta walka wciąż się nakłada na wszystkie walki dziejów(…)

Tej Nocy obrzęd ziemi dosięga swego początku.

Tysiąc lat jest jak jedna Noc:

Noc czuwania przy Twoim grobie”.

                                                   Karol Wojtyła

 

Po długim Poście i żałobnym Wielkim Tygodniu nadchodzą wesołe i ożywione Święta Wielkiej Nocy. Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Święta wielkanocne upamiętniają śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Są dla nas symbolem zwycięstwa dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem. Odrodzenie duchowe, które daje Zmartwychwstanie Pańskie, odbycie rekolekcji i odpuszczenie grzechów niesie radość i prawdziwą nową wiosnę.

17 kwietnia w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy odbył się uroczysty apel poprzedzający nadchodzące Święta Wielkiej Nocy. W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Centrum- pan Jan Jurek, wychowawcy internatu, instruktorzy p.n.z, pracownicy Centrum oraz Dyrektor Pienińskiej Szkoły Branżowej I stopnia- pani Renata Kubik, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz młodzież. Wzorem lat ubiegłych nasi uczestnicy pod kierunkiem wychowawców: pani Agnieszki Stopki oraz pani Anity Jarek przygotowali apel oraz krótki program artystyczny nawiązujący do tradycji Wielkiego Tygodnia w postaci pantomimy. Upominki dla kadry wraz z młodzieżą przygotowała pani Renata Kubik w ramach działalności koło plastyczno- technicznego. Nie zabrakło ciepłych życzeń od dyrekcji i chwili refleksji.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

 

Opr. Kierownik Internatu

Katarzyna Mastalska 

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska