Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Promocja CKiW na Targach w Ochotnicy Dolnej, Górnej i w Szaflarach


W dniach 25-26 kwietnia wychowankowie CKiW OHP w Szczawnicy-Jabłonce wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu oraz wychowawcami uczestniczyli w targach edukacyjnych organizowanych w szkołach podstawowych w Ochotnicy Dolnej i Górnej oraz w Szaflarach.

Targi były okazją do zaprezentowania działalności CKiW oraz zachętą do skorzystania z oferty Centrum, które współpracuje z Pienińską Szkołą Branżową I st. im. ks. Franciszka Blachnickiego w Szczawnicy. Uczniowie trzecich klas gimnazjów lub ósmych klas szkoły podstawowej z uwagą przyglądali się i przysłuchiwali prezentacji multimedialnej dotyczącej praktyk zawodowych, jakie odbywają się na terenie szczawnickiego CKiW. Byli szczególnie zainteresowani ofertą kursów zawodowych i możliwością zdobycia dodatkowych kwalifikacji w postaci bezpłatnego lub częściowo płatnego kursu prawa jazdy, kursu wizażystki, kursu kelner-barman i innych.

Odpowiedzi na nurtujące ich pytania: Jak wygląda praktyczna nauka zawodu? Jak się mieszka w internacie? Jak wygląda nauka w PSB? - mogli uzyskać bezpośrednio u źródeł czyli u wychowanków CKiW, przedstawicieli zawodów takich jak kucharz, fryzjer i mechanik samochodowy. Była do tego okazja podczas zwiedzania stoiska przygotowanego przez CKiW, gdzie na zainteresowanych czekał smaczny poczęstunek, prezentacja fryzur i pokaz carvingu czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach.

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i zachęcamy do skorzystania z niej. Serdeczne podziękowania kierujemy również do szkół: Szkoły Podstawowej im. Augustyna Suskiego w Szaflarach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej oraz Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej za miłe przyjęcie.

wychowawca

Agnieszka Stopka 

 

Relacja z Ochotnicy Górnej

26.04.2019 młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy wraz z opiekunami uczestniczyła w Dniu Prezentacji Szkół w Szkole Podstawowej w Ochotnicy Górnej.
Na przygotowanym przez gospodarzy stanowisku Weronika i Sebastian – nasi kucharze zaprezentowali swoje wyroby kulinarne, tj: roladki serowe z warzywami, rolady szpinakowe z łososiem, paszteciki oraz pyszne babeczki z kremem. W tym samym czasie Klaudia prezentowała zainteresowanym swe umiejętności fryzjerskie czesząc ciekawe fryzury na główce treningowej oraz zaplatając wszystkim chętnym warkocze. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz carvingu – czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach prezentowany przez panią Anię Drobot. Kurs carvingu to jedno z wielu darmowych szkoleń jakie oferujemy. Młodzież kształcąca się w naszej placówce może skorzystać z następujących, bezpłatnych kursów: kurs spawacza, kosmetyczka z elementami wizażu oraz kurs kelner barman. Uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik lub mechanik kierowca oraz młodzież z najwyższą średnią mogą również skorzystać z bezpłatnego kursu prawa jazdy kat. B. Dla pozostałych uczestników kurs ten jest za niewielką odpłatnością – niespełna 1/3 ceny rynkowej. Wychowawcy przedstawili prezentację multimedialną omawiając szczegółowo działalność Centrum Kształcenia i Wychowania, bezpłatnego internatu a także ofertę Pienińskiej Szkoły Branżowej I st. im. ks. Franciszka Blachnickiego w Szczawnicy, która prowadzi nabór do szkoły w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, fryzjer, murarz-tynkarz, kierowca mechanik, sprzedawca i elektryk.  

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała tych informacji. Teraz tylko czas na zastanowienie i wybór odpowiedniej szkoły. Zapraszamy więc do nas!

Opr. Elżbieta Tokarczyk

Maciej Wójcik

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska