Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

Dzień Otwarty w Jabłonce


W dniu 14 maja 2019r. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy-Jabłonce, filii w Jabłonce został zorganizowany Dzień Otwarty dla potencjalnych kandydatów oraz osób zainteresowanych ofertą edukacyjną, jaką oferuje nasz Centrum. Dedykowany był w szczególności  dla uczniów kończących gimnazja, jak również tych będących w klasach ósmych szkoły podstawowej.

Dla licznie przybyłej młodzieży zostało przygotowane wiele ciekawych atrakcji. Niestety ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne panujące tego dnia, cała impreza musiała zostać przeniesiona do budynku, jednakże i na to byliśmy w pełni przygotowani.

A wszystko rozpoczęło się od uroczystego otwarcia i powitania przybyłych gości na świetlicy przez panią  Kierownik Filii Grażynę Pilch, która opowiedziała także o szerokiej ofercie i możliwościach jakie daje młodym ludziom nasze Centrum. Żeby lepiej zaznajomić się z tymi informacjami, została także przedstawiona prezentacja multimedialna promująca Centrum.  Następnie głos zabrali Dyrektorzy p. Janusz Gumularz oraz p. Jan Jurek.

Kiedy część oficjalna dobiegła już końca młodzież dostała dostęp do wszystkich zakamarków naszej placówki. Mieli możliwość zwiedzenia części internetowej, sal lekcyjnych oraz sal, w których prowadzone są warsztaty. I tak między innymi mogli zobaczyć, jak wygląda pracowania fryzjerska, skorzystać z usług świadczonych przez naszych podopiecznych pod czujnym okiem p. Łucji i p. Gabrysi. Dla zainteresowanych zawodami takimi, jak murarz-tynkarz, czy też mechanik przygotowano do zwiedzania sale, w których odbywają się warsztaty z tych zawodów. Młodzież miała również możliwość zobaczenia jak wyglądają zajęcia praktyczne, na których naucza się operowania wózkiem widłowym pod czujnym okiem p. Piotra. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie warsztatów gastronomicznych, gdzie młodzież miała możliwość upieczenia pysznych i pachnących racuchów pod czujnym okiem p. Ani.

Nie zabrakło także prezentacji przepięknych prac wykonanych przez naszych podopiecznych o artystycznych duszach, jak również prezentacji Sekcji Wojskowej, która prężnie działa w naszym Centrum. Oczywiście żadna z imprez mających miejsce w naszym Centrum nie obejdzie się bez degustacji przygotowanych przez naszych podopiecznych kształcących się w zawodzie kucharz pysznych przekąsek, kanapeczek, ciasteczek i innych.

Przybyła młodzież oprócz zwiedzania szkoły, mogła obejrzeć również część internatową. Warto dodać, że nasza placówka zapewnia bezpłatne zakwaterowanie w naszym internacie, całodobową opiekę wychowawców oraz wyżywienie.

Dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony młodzieży cieszyły się liczne konkurencje i zabawy przygotowane przez naszych wychowawców i nauczycieli na świetlicy przez panią Danusię oraz na sali bilardowej przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego.

Wspólna zabawa przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a my mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania i sprawiliśmy, że choć część z Was udało mam się przekonać do podjęcia edukacji w naszym Centrum, a tym samym wstąpienia w szeregi OHP. Do zobaczenia we wrześniu Kochani!

 

                                                                                                                                 Ilona Synowiec

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska