Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP
w Szczawnicy - Jabłonce


ul. Szlachtowska 75b 
34-460 Szczawnica 
tel./fax (18) 262-27-80

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

     
     

 

100 urodziny św. Jana Pawła II - Patrona OHP


18 maja 1920 r. urodził się Święty Jan Paweł II, Orędownik Pokoju, największy z Polaków, który zmienił oblicze świata i Kościoła. Jan Paweł II odbył 102 pielgrzymki zagraniczne, 142 podróże po Włoszech. Wygłosił ponad 3 tysiące homilii i przemówień. Ponadto opublikował 14 encyklik, 14 adhortacji, 11 konstytucji i 42 listy apostolskie. Ich fragmenty stały się popularnymi cytatami, uniwersalnymi wskazówkami, złotymi myślami i aforyzmami.

Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie pozwala w sposób pełny uczcić tego wyjątkowego jubileuszu. Dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do uroczystości organizowanych przez Archidiecezję Krakowską. W dniu urodzin Karola Wojtyły abp. Marek Jędraszewski będzie przewodniczył mszy św. w sanktuarium św. Jana Pawła II (godz. 17.00 – TVP3). O godzinie 20.00 słowo do Polaków wygłosi papież Franciszek (kanał YouTube archidiecezji krakowskiej i TVP1).Na stronie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II dostępny jest wirtualny spacer po ekspozycji stałej, mieszczącej się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7, gdzie 18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła.Również Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało z okazji papieskiego jubileuszu szereg wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, które przybliżają bogaty dorobek papieża. Można tam znaleźć liczne materiały (zdjęcia, materiały dydaktyczne, archiwalne dokumenty, multimedia) dotyczące działalności i pontyfikatu św. Jana Pawła II.
Zapraszamy do obejrzenia filmu biograficznego „Karol Wojtyła – nasz Papież”.

https://www.youtube.com/watch?v=HHOX03Pmd5s&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0nNyxkQOkMi7KrsRIA2Yh1aC0ujay9ePj7LgV739TndrnTkUZeWMjQ28o

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska