Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

W świecie ekologii i nowoczesnych technologii

Treść

 

W świecie ekologii i nowoczesnych technologii to projekt polsko - chorwackiej wymiany młodzieży zrealizowanej w ramach programu Erasmus+ w partnerstwie z Elektrotehnička i prometna škola Osijek z Chorwacji, w terminie 15 – 20 maja 2023 r.

Projekt postał z inicjatywy 20 osobowej grupy młodzieży z Polski i Chorwacji w wieku 15-18 lat.

Tematem przewodnim projektu była ekologia i nowoczesne technologie. Młodzież wspólnie zastanawiała się jak nowoczesne technologie wpływają na środowisko naturalne oraz jak małymi krokami chronić przyrodę.

 

Głównym celem projektu było włączenie społeczne młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz pochodzącej z kręgu osób zagrożonych marginalizacją w uczestnictwo w inicjatywach na rzecz ekologii, a jednocześnie promowanie dialogu międzykulturowego oraz rozwój postaw demokratycznego uczestnictwa młodzieży w życiu społecznym. Promowanie wartości zrozumienia, tolerancji, odpowiedzialnych i ekologicznych zachowań.

 

Realizacja projektu wpłynęła na pobudzenie inicjatywy mobilności młodych ludzi, promowanie dialogu międzykulturowego, różnorodności oraz wspólnych wartości takich jak wolność, tolerancja i poszanowanie odmienności.

Młodzież aktywnie spędzająca ze sobą czas, wymieniła się doświadczeniami, uzyskała umiejętności
i wiedzę z zakresu korzystania z nowych technologii czy promowania postaw ekologicznych.

Podczas realizacji projektu młodzież biorąca udział w wymianie promowała pozaformalne formy uczenia się oraz współpracę młodych ludzi na poziomie międzynarodowym.

Podczas wymiany zostały zrealizowane m.in. takie działania jak: warsztaty kreatywno – ekologiczne, warsztaty przyrodnicze, dzięki którym młodzież zwiększyła swoją wiedzę nt. zagrożonych gatunków roślin i zwierząt czy poznała krajobraz historyczno – kulturowy regionu, warsztaty pn. „Ochrona różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych", zrealizowane w ZOO we Wrocławiu, warsztaty ekologiczne w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej w Hydropolis czy warsztaty z grafiki 3D.

Wszystkie zaplanowane działania miały pomóc młodzieży w zastanowieniu się nad tematem ochrony środowiska naturalnego czy wpływu nowych technologii na to środowisko.

 

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

113127